Dzień Otwarty Zespołu Szkół

28 kwietnia Zespół Szkół organizował „Dzień Otwarty" dla uczniów klas trzecich gimnazjum.
Młodzi ludzie, udający się do auli, mogli obejrzeć wystawy o projektach realizowanych w naszej szkole, zapoznać się ze sprzętem, na jakim pracują uczniowie technikum mechanicznego oraz zsz, oglądnąć taniec „hula", zapoznać się z zasadami budowania, pograć w bingo, a także zmierzyć się z językiem niemieckim.

Na auli wystawione były stanowiska różnych zawodów, z którymi mogli zapoznać się gimnazjaliści, a także mogli skosztować wyrobów, przygotowanych przez uczniów kucharzy i piekarzy. Odważni uczniowie mogli zmienić swój image, korzystając z umiejętności naszych fryzjerów.
Łukasz Rybak i Sandra Boziańczuk przywitali gimnazjalistów z Gimnazjum nr 1, Gimnazjum nr 2, Gimnazjum w Czerninie, Gimnazjum w Naratowie, Gimnazjum w Niechlowie, Gimnazjum w Irządzach, Gimnazjum w Wąsoszu oraz Gimnazjum w Jemielnie.
Dyrektor Dariusz Lisiecki nadmienił, że taki dzień organizowany jest po to, aby przedstawić ofertę edukacyjną technikum i zasadniczej szkoły zawodowej. Przedstawił charakterystykę edukacji w naszych typach szkół, opowiedział o praktykach, egzaminie maturalnym i potwierdzającym kwalifikacje zawodowe.
Podczas części głównej odbył się finał „Bitwy zawodowców", czyli prezentacja talentów naszej placówki. W bitwie wystąpili: Ilona Adutis – uczennica klasy I technikum hotelarskiego – nowa nadzieja popu; Patryk Gortych – uczeń klasy III technikum ekonomicznego, dla którego trąbka jest najważniejszym instrumentem muzycznym; Agnieszka Bohdanowicz – uczennica klasy II technikum logistycznego, bez której w szkole nie odbywa się żadna impreza; Arkadiusz Kurpiel – uczeń klasy II technikum informatycznego, który muzykę ukochał tak jak długie włosy i glany; tancerki „hula": Ela Bujko, Iza Żmijewska, Sandra Boziańczuk (II TL) wraz z instruktorką panią Anną Gardzielewicz; Justyna Rapta – uczennica klasy II technikum logistycznego, która za pomocą smyczka wprowadziła nas w świat muzyki klasycznej.
Aby udowodnić, że śpiewać każdy może, nauczyciel przedmiotów informatycznych pan Paweł Kinasz, wykonał utwór „Trudno tak". Na szczęście we dwoje łatwiej, więc belfrowi towarzyszyła uczennica klasy II TL – Noela Kumanowska, przewodnicząca SU.
Następnie gimnazjaliści mogli obejrzeć krótki film o szkole. W tym czasie nasi uczniowie zebrali kupony konkursowe, na których młodzież miała wybrać zwycięzcę „bitwy". Wręczono nagrody wylosowanym uczniom. Gimnazjaliści udali się do klas na szczegółowe prezentacje zawodów.
Myślę, że w tym gorącym czasie, w którym należy dokonać wyboru, co do kierunku kształcenia, prezentacja szkoły na „drzwiach otwartych" pomoże gimnazjalistom w podjęciu odpowiedniej decyzji.
Wszystkim uczniom klas trzecich gimnazjum życzymy powodzenia.