Matura 2015

4 maja absolwenci naszej szkoły rozpoczęli maraton maturalny. W poniedziałek napisali egzamin z języka polskiego. Musieli zmierzyć się z czytaniem ze zrozumieniem, opartym na tekście Marcina Zamorskiego pt. „Hipermarket kultury”. Do napisania mieli również jedną pracę do wybranego tematu: „Jak można wykorzystać władzę absolutną? Interpretując fragmenty noweli Bolesława Prusa Z legend dawnego Egiptu, porównaj Ramzesa jako władcę z jego następcą – Horusem.

Uwzględnij wartości ważne dla bohaterów oraz przesłanie utworu” albo „Analizując fragmenty Dziadów części III Adama Mickiewicza oraz Ziela na kraterze Melchiora Wańkowicza, porównaj ukazane sytuacje i postawy matek. W interpretacji wykorzystaj znajomość utworu Adama Mickiewicza”.
5 maja rozwiązywali arkusz z matematyki. Mieli do wykonania 25 zadań zamkniętych oraz do rozwiązania 8 zadań otwartych.
6 maja, to dzień według niektórych najłatwiejszy, gdyż do zdania był język angielski. A następnie maturzyści zmierzyli się z historią, fizyką, chemią, biologią, geografią, językiem niemieckim i wiedzą o społeczeństwie na różnych poziomach zaawansowania.
Przed uczniami jeszcze dwa egzaminy ustne: z języka polskiego oraz wybranego języka obcego nowożytnego.
Życzymy wszystkim naszym absolwentom powodzenia!