Każda kolejna podróż...

Każda kolejna podróż utwierdza mnie w przekonaniu, że istnieją dwa równoległe światy. Jeden – który wszyscy mamy w głowach, wdrukowany nam przez lata. Drugi – ten rzeczywisty.

 Tomek Michniewicz

 

29 września Biblioteka Miejska w Górze gościła Tomka Michniewicza – podróżnika, dziennikarza, reportażystę, fotografa, organizatora ekspedycji, autora książek. Można Go usłyszeć w Radiu Zet – audycja „W drogę”, oraz zobaczyć w telewizji TTV w programie który prowadzi - „Inny świat”.

W bibliotece wygłosił prelekcję pt.: „Nie – normalność o świecie który nie przestaje zaskakiwać”. Pan Tomasz w bardzo barwny i interesujący sposób opowiadał o swoich podróżach po świecie oraz o najbardziej zaskakujących wydarzeniach jakie przeżył w czasie swoich wypraw. Dzięki prezentacji można było choć na chwilę przenieść się w inny, zaskakujący świat. Poznać zwyczaje i obrzędy innych kultur.

W tym spotkaniu uczestniczyła również młodzież z naszej szkoły. Była to grupa z klasy IV THT oraz bibliotekarz - Mirosława Pawlicka- Pacyga.