Podziel się dobrym posiłkiem

W dniach 29 -30 września 2017r. Stowarzyszenie „Samarytanin” działające przy Parafii p.w. św. Faustyny w Górze wspólnie z Bankiem Żywności we Wrocławiu dołączyło do Ogólnopolskiej Zbiórki Żywności „PODZIEL SIĘ DOBRYM POSIŁKIEM”.

Zbiórka przeprowadzona była w górowskich sklepach – Biedronka, Netto, Dino, Tesco,     PSS Społem. Zebrana żywność przeznaczona jest na dożywianie dla potrzebujących dzieci w tym również uczniów naszej szkoły.Dobre- wartościowe posiłki są niezbędne dla prawidłowego rozwoju dzieci. Zbierano głównie odżywki dla dzieci, mleko, mąkę, kasze, ryż, płatki śniadaniowe, przetwory warzywne i owocowe. Hasło i przesłanie tej akcji brzmi:

Więcej jest radości

w dawaniu

aniżeli w braniu”

Główni wolontariusze, jak co roku, to uczniowie  Zespołu Szkól w Górze. Było to dwadzieścia dziewcząt z klas II THT, III TL, IV THT, I TL, I TE, II TL. Dziękujemy za chęci i poświęcony czas.