Goście z zagranicy w naszej Szkole

W dniach od 8 do 15 października 2017 r. w naszej Szkole gości trójka niecodziennych gości. Są to studentki z Brazylii, Iranu i Turcji. Przyjechały one do Polski w ramach projektu Discover Lover Silesia (Odkryj Dolny Śląsk) organizacji AIESEC.

W tym roku po raz  drugi nasza Szkoła nawiązała współpracę z Politechniką Wrocławską, realizując  ten projekt. Głównym jego celem jest budowanie międzykulturowego zrozumienia, zwalczanie stereotypów i nietolerancji. Dla uczniów projekt jest często jedną z nielicznych okazji do poznania odległej kultury.

Studentki spotykają się z uczniami na zajęciach i warsztatach w szkole oraz poza nią. Jako reprezentanci swoich krajów opowiadają i prezentują ciekawostki związane z kulturą, obyczajami oraz zachęcają do uczenia się języków obcych. Podczas warsztatów uczniowie mają okazję poznać ich obyczaje oraz nauczyć się przydatnych zwrotów w innych językach. Mają również możliwość zapoznać się z kuchnią innych krajów lub nauczyć ich tańców narodowych. Opiekunowie wolontariuszek wraz z opiekunem projektu panem Mariuszem Baworowskim przygotowali również spotkania i zajęcia poza terenem szkoły, aby uatrakcyjnić ich pobyt i pokazać im kawałek naszego regionu. Studentki spotkały się z panią burmistrz Ireną Krzyszkiewicz i uczestniczyły w wycieczce po mieście. Oglądały m.in. od wewnątrz wieżę ciśnień. Noclegi gościom zapewnili rodzice uczniów. Kolejna możliwość spotkania z innymi kulturami już za rok w kolejnej edycji programu.