Dzień Bezpiecznego Internetu

Dzień Bezpiecznego Internetu będziemy obchodzić

w Polsce już po raz 14! 6 lutego 2018 r. pod hasłem "Dzień Bezpiecznego Internetu:
tworzymy kulturę szacunku w sieci"
.

 

Szacunek to istotna wartość, bez której nie zbudujemy kultury zrozumienia, zaufania i tolerancji. Brak poszanowania innych osób, ich prywatności czy odmiennych poglądów skutkuje niepokojącymi zjawiskami, które pojawiają się w Internecie m.in. cyberprzemocą, hejtem, sekstingiem, ksenofobią. Podczas obchodów DBI 2018 chcemy podkreślić także to, że szacunek jest ważny nie tylko w odniesieniu do świata, innych ludzi, ale także do własnej osoby – jest wsparciem w ochronie naszej prywatności, a także w budowaniu reputacji. Internet to narzędzie, które młodzi ludzie intensywnie wykorzystują do komunikacji, a dobre i pozytywne relacje są oparte na poszanowaniu drugiej strony.

 

Ogłaszamy konkurs na plakat, prezentację lub stronę internetową tematycznie związane

z Bezpieczeństwem w Internecie – technika dowolna, jeden uczeń – jedna praca.

 

 Termin oddania prac 5.02.2018 r. – do godz. 1400

-      Pani Teresa Frączkiewicz – sala 109,

-      Pani Krystyna Woźna       – sala 112 ,

-      Pan Waldemar Połczyk – sala 110.