Uroczyste podsumowanie projektu Oddaj włos, popraw czyjś los!

1 lutego w naszej Szkole odbyło się uroczyste podsumowanie akcji Oddaj włos, popraw czyjś los!

W uroczystości wzięli udział uczestnicy i organizatorzy projektu. Były obecne panie fryzjerki Natalia Jaśkiewicz, Marlena Jodko i Iwona Sienkiewicz oraz fotografowie Andrzej Bakacz i Jacek Leśniak. Głównymi gośćmi były Ambasadorki akcji, które oddały swoje włosy dla kobiet w trakcie chemioterapii. Łącznie włosy obcięło i przekazało do fundacji Rak’n’Roll 40 uczestników.
Pani dyrektor Ewa Gano w swoim wystąpieniu podziękowała wszystkim za zaangażowanie i bezinteresowną pomoc. Zwróciła uwagę na ich empatię i wczuwanie się w sytuację osób chorych.
Osoby wspierające akcję swoją charytatywną pracą otrzymały od organizatorów podziękowania i upominki.
Wszyscy Ambasadorzy otrzymali imienne podziękowania od fundacji Rak’n’Roll i drobne upominki od organizatorów.
W treści podziękowania czytamy:
„…za przyłączenie się do akcji Daj włos i tak cudowny gest jak oddanie włosów.
Każdy czyn dla dobra innych wymaga podjęcia decyzji, podjęcia pewnych czynności i działania, a to nie wszystkim się udaje, bo jak wiemy nie jest to zawsze łatwe.
Mając tego świadomość, wyrażamy ogromną wdzięczność w imieniu wszystkich potrzebujących.
Miłość to jedyna rzecz, która się mnoży, kiedy się ją dzieli.”
W trakcie uroczystości wszyscy zebrani mogli zobaczyć dwie prezentacje dotyczące przebiegu akcji. Zostało też zrobione pamiątkowe zdjęcie.
Uroczystość przygotowały uczennice z klasy I technikum logistycznego pod kierunkiem pani Teresy Witkowskiej, która była pomysłodawczynią i koordynatorką akcji na terenie powiatu.
Uroczystość mogła się odbyć dzięki wsparciu pani burmistrz Ireny Krzyszkiewicz, pana starosty Piotra Wołowicza, pani dyrektor Ewy Gano i pani Agnieszki Jasek.