Awans ucznia technikum ekonomicznego

Uczeń klasy czwartej technikum w zawodzie technik ekonomista Marcin Morżak awansował do II etapu XXXII Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej.

Etap okręgowy poprzedzony był zawodami szkolnymi, w których uczeń zmierzył się z pytaniami i zadaniami nawiązującymi do hasła przewodniego „Gospodarka światowa – wolny handel czy protekcjonizm.” Znalazł się na liście rankingowej uczniów awansujących do II etapu XXXII Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej.

Okręgowy etap XXXII OWE organizowanej przez Polskie Towarzystwo Ekonomiczne odbył w dniu 11 stycznia 2019 r. o godz. 11.00 na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Rywalizacja o awans do etapu centralnego miała charakter pisemny. Marcin odpowiadał na pytania o charakterze ogólnym, nawiązujące do hasła przewodniego Olimpiady, rozwiązywał zadania z analizy finansowej oraz zmagał się z zadaniami testowymi z zagadnień ekonomicznych. Opiekunem ucznia jest pani Karolina Sidorowicz.

Trzymamy kciuki i życzymy sukcesów w dalszych zmaganiach olimpijskich!