Solidarna Szkoła

Uczniowie naszej szkoły, realizujący program Solidarna Szkoła organizowany przez Centrum Edukacji Obywatelskiej i Europejskie Centrum Solidarności, po semestrze wytężonej pracy stworzyli podsumowanie ścieżki „Nici i Sploty”, której tematem była historia przedmiotów powstałych po 1918 r.

Najpierw uczniowie klasy I TEO udali się z wizytą do Pracowni Historii Ziemi Górowskiej, gdzie przeprowadzili wywiad z panią Elżbietą Maćkowską na temat zgromadzonych tam eksponatów oraz ich niepodległościowej symboliki. Następnie pan Artur Małecki – nauczyciel historii z naszej szkoły – zaprezentował zdjęcia rodzinne i opowiedział o zasługach swojej rodziny w odzyskanie przez Polskę niepodległości. Na koniec Kinga Matuszewska uczennica klasy I TEO przeprowadziła wywiad ze swoim dziadkiem, który opowiedział o zgromadzonych przez siebie dawnych przedmiotach codziennego użytku i ich wpływie na kształtującą się niepodległość.

W efekcie powstała wystawa z najciekawszymi eksponatami, które wybrali sami uczniowie i krótko scharakteryzowali. Zarówno wystawa jak i nagrane wywiady zostały zaprezentowane uczniom naszej szkoły i cieszyły się dużym zainteresowaniem.