Motor Show 2019

Dnia 29.03.2019 r. 37 uczniów  naszej szkoły w ramach Koła Technicznego uczestniczyło w najbardziej prestiżowych i największych w Europie targach motoryzacyjnych – Poznań Motor Show 2019.

Co roku tysiące zwiedzających podziwia stoiska pełne najpiękniejszych, najciekawszych i najnowszych modeli samochodów, motocykli, camperów oraz trucków. Na Motor Show każdy z nas znalazł coś dla siebie. Zdecydowanie najwięcej nowości w tym roku pokazał Mercedes-Benz  GLE 53AMG, A35 AMG, EQC400, GLC po liftingu, nowa generacja CLA oraz limitowany GTR PRO.

Drugim wystawcą, który pokazał pokaźną ilość motocykli i samochodów klasy, było BMW, które zaprezentowało np. nowe BMW M760LixDrive, gigantyczne BMW X7, szybkie X3 i X4 M oraz seria 8 z otwartym nadwoziem.

Bezapelacyjnie największym wystawcą okazała się grupa Volkswagen z takimi nowościami jak Golf GTI, T-Cross, TCR miejski. Porsche świętowało urodziny modelu 911. Audi było z nowym RS5 Sportback oraz elektrycznym Suv-em. Mazda zaprezentowała nową generację Mazdy 3.

Kia pochwaliła się zelektryzowanym e-Niro, a Hyundai pokazał napędzone wodorem Nexo.

Największe zainteresowanie wzbudziły auta na stanowiskach: Lamborghini, McLaren, Maserati, Bentleya, Rolls-Royce, Alpine.

Największa  krajowa impreza motoryzacyjna przyciągnęła tłumy zwiedzających. Uczniowie byli pod wrażeniem oglądanych nowości motoryzacyjnych.

Organizatorem wycieczki zawodoznawczej był Jacek Miszczuk, nauczyciel przedmiotów mechanicznych, z opiekunami Elżbietą Chudek i Julianem Kospiczewiczem.