Powiatowe Targi Edukacyjne

5 kwietnia w Zespole Szkół w Górze odbyły się Powiatowe Targi Edukacyjne dla maturzystów. W tym roku nasi uczniowie z techników informatycznego, logistycznego, ekonomicznego, hotelarstwa, budownictwa i mechanicznego oraz uczniowie liceum ogólnokształcącego przybyli do sali „Arkadia”, by spotkać się z przedstawicielami uczelni i instytucji, które mogą pomóc młodym ludziom w wyborze drogi życiowej.

Swoją ofertę prezentowały placówki: Wojskowa Akademia Techniczna w Warszawie, Wielkopolskie Samorządowe Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Rawiczu, PWSZ w Głogowie, PWSZ w Lesznie, PWSZ w Legnicy, Uczelnia Jana Wyżykowskiego, która powstała z połączenia Uczelni Zawodowej Zagłębia Miedziowego w Lubinie i Dolnośląskiej Wyższej Szkoły Przedsiębiorczości i Techniki w Polkowicach, Wyższa Szkoła Bankowa we Wrocławiu, Międzynarodowa Wyższa Szkoła Logistyki i Transportu we Wrocławiu, Centrum Kształcenia Praktycznego i Ustawicznego w Górze, TEB Edukacja Leszno, Centrum Nauki i Biznesu ŻAK w Lesznie, Mobilne Centrum Informacji Zawodowej, Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP, Klub Pracy OHP w Legnicy, WKU w Głogowie, Filia Dolnośląskiego Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Legnicy Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej.

W tym roku gościli u nas również przedstawiciele Komendy Wojewódzkiej oraz Powiatowej Policji w Górze, którzy przygotowali tor przeszkód dla uczniów, mających ochotę sprawdzić swoje umiejętności sprawnościowe oraz poznać zasady wstąpienia do służb mundurowych.

Wszystkie placówki przedstawiły zasady rekrutacji, działania oraz potrzebę kształcenia się młodzieży. Centrum Informacji zaprezentowało dostępne dla absolwentów kursy oraz zasady szkolenia i możliwości dla szukających najlepszego kierunku dla siebie.
Maturzyści już powinni myśleć o przyszłości, więc to spotkanie na pewno przyniesie oczekiwane korzyści.