Dni Otwarte

W dniach 22 i 23 maja odbyły się Drzwi Otwarte Zespołu Szkół dla wszystkich chętnych do nauki w szkole średniej i branżowej. W środę przybyli ósmoklasiści oraz gimnazjaliści ze szkół całego powiatu, tj. z Wąsosza, Niechlowa, Naratowa, Sicin, Irządz, Ślubowa, Witoszyc, Glinki, Czerniny i Jemielna.

W czwartek natomiast odwiedzili nas uczniowie górowskich szkół.

Już od progu, na specjalnie zaaranżowanej recepcji, witali ich profesjonalnie ubrani, uśmiechnięci hotelarze, którzy „meldowali” gości. Następnie każda z grup otrzymywała swoich przewodników, którzy mieli za zadanie oprowadzić uczniów po szkole. A było co zwiedzać!

Na szkolnych korytarzach swoje pasje i zainteresowania prezentowali mechanicy i informatycy. Pojawiło się 5 lśniących motocykli oraz ogromny quad.

Informatycy, na oczach swoich młodszych kolegów, prezentowali swoje umiejętności z zakresu montażu i eksploatacji systemów komputerowych, projektowania i budowy sieci lokalnych, konfigurowania urządzeń oraz administrowania sieciami.

Na kolejnym stanowisku uczniowie prezentowali materiały, w tym zdjęcia i pamiątki , z projektów europejskich, w których od wielu lat uczestniczy nasza szkoła.

W „strefie relaksu” można było powdychać przyjemne, rozluźniające zapachy lawendy i szałwi oraz dowiedzieć się, jakich technik relaksacyjnych używać, by nie zwariować w szkole 

Kolejną atrakcją była jednostka hotelowa, urządzona w jednej z salek, czyli po prostu wzorcowy hotelowy pokój, a w nim…wzorcowe hotelarki i dwa wzorcowe łabędzie z ręczników.

W auli aktywnie prezentowały się kolejne zawody: kucharze, sprzedawcy, piekarze, fryzjerzy, ekonomiści, logistycy, uczniowie technikum reklamy.

W drugiej części Drzwi Otwartych zgromadzeni w auli gości obejrzeli humorystyczne scenki z logistykami w roli głównej, a także obejrzeli pokaz synchronicznego kelnerowania zaprezentowany przez hotelarzy. Informatycy zabłysnęli quizem tematycznym z wykorzystaniem specjalnie stworzonej przez nich aplikacji, a budowlańcy wykonali show do piosenki Podaj cegłę i „wymurowali” dekorację auli.

Na koniec każdy z uczniów mógł wygrać atrakcyjną nagrodę w ogłoszonym na początku spotkania konkursie, w którym pytaliśmy o hasło tegorocznych Drzwi Otwartych. A warto je zapamiętać: POSTAW NA ZAWÓD!