Piłsudski z „krwi i kości”, czyli film Michała Rosy

W dniach 24-25 września 2019 r. uczniowie z siedemnastu klas naszej szkoły obejrzeli długo wyczekiwany film, opowiadający mniej znane losy Józefa Piłsudskiego,  jednego z najbardziej rozpoznawalnych Polaków.

Uczniowie z uwagą obejrzeli opowieść o latach młodości przyszłego Naczelnika państwa polskiego, człowieka  z "krwi i kości".
Reżyser  pokazał wiele nieznanych kart z jego biografii, odbiegając od podręcznikowych  treści  na temat  Józefa Piłsudskiego. Pozwoliło to młodym widzom przez półtorej godziny obcować z człowiekiem, a nie posągiem.

Znakomita rola Borysa Szyca  przedstawia różne oblicza niestrudzonego bojownika o wolność Polski , nieco apodyktycznego polityka,  a zarazem mężczyzny rozdartego uczuciowo między miłością do dwóch kobiet.

Postać Józefa Piłsudskiego do dziś wzbudza wiele kontrowersji  i emocji, dlatego warto było obejrzeć film, by zyskać nową perspektywę do własnej oceny jego dokonań.