Agro Show Bednary

W czwartek dnia 19.09.2019 roku klasy mechaniczne wraz z opiekunami p.Jackiem Miszczukiem  i p. Elżbietą Chudek udały się do Bednar pod Pozaniem na Agro Show - Międzynarodową Wystawę Rolniczą organizowaną przez Polską Izbę Gospodarczą Maszyn i Urządzeń Rolniczych.

Wystawa jest największą wystawą maszyn rolniczych w Polsce i jedną z największych tego typu wystaw w Europie. W wycieczce udział wzięło 17 uczniów. Po dotarciu na miejsce cała grupa uczniów przeszła na stanowisko Hardi, gdzie odbyła się krótka prezentacja na temat powstawania opryskiwaczy  oraz technologii , która jest w nich używana. Na stoisku duńskiej firmy  mogliśmy zobaczyć opryskiwacz samojezdny z serii  ALPHA EVO oraz opryskiwacze ciągane z serii NAVIGATOR i COMMANDER. Wszystko zaprezentował nam serwisant tej marki. Usłyszeliśmy również kilka ciekawostek na temat produkcji na innych kontynentach. Pokaz ten mogliśmy obejrzeć dzięki staraniom ucznia z klasy II technikum mechanicznego Fabianowi Porcianemu. Na targach można było zobaczyć wiele nowych technologii i rozwiązań w branży rolniczej. Największymi wystawcami na targach : John Deere, Glaas, New Holland, Agco, Kuhn, Krone, Horsch i kilku innych wystawców. Wielkie zainteresowanie budziły wykłady na temat innowacji w rolnictwie, w hodowli zwierząt oraz ochronie roślin i nasiennictwie.

Zapewne uczniowie poznali wiele nowych rozwiązań technicznych, które będą mogli wykorzystać na lekcjach przedmiotów zawodowych. Takie wystawy to zdecydowanie jedna z najlepszych  form nauki.