Europejski Dzień Języków Obcych

Języki obce to Twoja lepsza przyszłość!

Foreign languages provide better future!

Fremdsprachen garantieren dir eine bessere Zukunft!

Les langues étrangères sont ton avenir!

Kulinarne rozkosze, muzyka dla ucha i quizy czekały na uczniów naszej szkoły  8 października 2019 r.  Wszystko to z okazji Europejskiego Dnia Języków Obcych, przygotowanego przez nauczycieli języków obcych oraz uczniów naszej szkoły. Uczennice klasy I TL przygotowały włoskie tiramisu, angielskie naleśniki i amerykańskie babeczki. Ucztą dla oka były plakaty, wykonane przez uczniów, których celem jest promowanie nauki języków obcych. Na długiej przerwie uczniowie i uczennice, a także personel szkoły mieli okazję posłuchać utworów włoskich, hiszpańskich, niemieckich, irlandzkich i brytyjskich wykonawców. Ponadto każdy uczeń mógł sprawdzić swoją wiedzę w mini quizie, a reprezentanci klas rywalizowali ze sobą w konkursie o krajach obszaru anglo- i niemieckojęzycznego.

I miejsce w konkursie zajęły reprezentantki klasy 3 TE Daria Muszyńska i Sandra Kalisz, II miejsce zajęły uczennice klasy 4 TEO Marta Matyla i Wiktoria Tutak. Na III miejscu uplasowali się Arek Gawlik i Milena Piotrowska z klasy 1 PBH.
Laureatom i laureatkom serdecznie gratulujemy!

Izabela Pieprzyk i nauczyciele języków obcych