I miejsce w zawodach strzeleckich!

15 października 2019 r. odbyły się zawody strzeleckie o "PUCHAR BURMISTRZA GÓRY". Drużyna Zespołu Szkół  im. Sylwestra Kaliskiego w Górze w składzie: Oleszkiewicz Patryk, Cisło Mateusz, Janeczek Jakub z kl. I GTB, zajęła I miejsce!

IV miejsce zajęła również drużyna z Zespołu Szkół w składzie: Kasztelan Paweł IV TL, Golba Szymon IV TL, Łaszewski Maciej IV TI.

Indywidualnie I miejsce zajął Jakub Janeczek z I GTB – uzyskał 86 punktów, a II miejsce  Cisło Mateusz z I GTB – uzyskał 83 punkty.

Serdecznie gratulujemy odniesionych sukcesów. Opiekunem drużyn była p. Anna Panocha.

Zawody odbywały się na strzelnicy myśliwskiej w Górze. Uczniowie strzelali w pozycji leżącej z karabinu sportowego Vostoc, oddali 13 strzałów, z czego 10 najlepszych było ocenianych. Celem była tarcza na dystansie 50 metrów.

Celem zawodów było  propagowanie i rozwój strzelectwa sportowego wśród młodzieży szkolnej powiatu górowskiego, zapewnienie strzelcom możliwości uczestnictwa we współzawodnictwie sportowym, doskonaleni i podnoszenie umiejętności strzeleckich, konsolidacja środowiska strzeleckiego i wyłonienie najlepszych strzelców.

Organizatorami zawodów byli ZR Liga Obrony Kraju Góra - Głogów.
Puchary i medale wręczyła burmistrz Góry p. Irena Krzyszkiewicz.