Dzień w fotelu starosty – konkurs dla uczniów szkół średnich

Starosta Górowski Kazimierz Bogucki ogłasza konkurs skierowany do uczniów szkół średnich działających na terenie powiatu górowskiego. Nagroda będzie niecodzienna – dzień w fotelu starosty górowskiego. Nie zabraknie też atrakcyjnej nagrody rzeczowej.

Co będzie czekało na zwycięzcę? Poza zapoznaniem się z codziennymi obowiązkami, które czekają na starostę i jego zastępcę jednodniowy młodzieżowy starosta weźmie udział w spotkaniach.

W planie dnia organizator przewidział:

  • spotkanie z Zarządem Powiatu Górowskiego
  • narada z naczelnikami wydziałów Starostwa Powiatowego w Górze
  • wizyta w wybranej jednostce podlegającej Starostwu Powiatowemu.

Starostwo proponuje także, aby zwycięzca konkursu tego dnia zaprosił swoich kolegów z klasy na spotkanie do gmachu urzędu powiatowego w ramach niecodziennej i praktycznej lekcji wiedzy o społeczeństwie. Oczywiście w towarzystwie nauczyciela WOS. Pracownicy starostwa chętnie przybliżą szczegóły załatwiania różnych spraw, które wychodzą w kompetencje powiatu.

Do dyspozycji nowego starosty będzie gabinet z oknami wychodzącymi na wieżę ciśnień.

- Tym konkursem chcemy pokazać młodzieży, że zmieniamy nasz urząd. Od początku, gdy objęliśmy tu władzę działamy z myślą, że to my jesteśmy dla petentów a nie oni dla nas - wyjaśnia wicestarosta górowski Grzegorz Kordiak. - Liczymy też, że młodzież podczas spotkania podzieli się z nami swoimi pomysłami i dzięki temu będziemy mogli wyjść jeszcze bardziej naprzeciw interesanta - dodaje.

Co trzeba zrobić, aby wygrać?

Uczeń szkoły średniej musi przygotować maszynopis składający o objętości od 1500 do 2000 znaków (ze spacjami), w którym opisze plusy życia w powiecie górowskim, a także wskaże co mogłoby zmienić się na lepsze.

Praca musi zostać opatrzona imieniem i nazwiskiem ucznia, nazwą szkoły, nazwiskiem nauczyciela-opiekuna i telefonem kontaktowym. Prace konkursowe można przesyłać mailem na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do dnia 15.11.2019 roku lub składać w sekretariacie starostwa.

Nadesłane zgłoszenia będzie oceniać komisja konkursowa w składzie
Kazimierz Bogucki, Grzegorz Kordiak i Mirosław Żłobiński.