Akcja charytatywna „JABŁUSZKO”

Akcja charytatywna „ JABŁUSZKO” trwała od 23 do 27 października. Jej głównym organizatorem jest Stowarzyszenie Bumerang Leszczyński oraz Szkoła Podstawowa nr 5 w Lesznie. Po raz kolejny włączyły się w nią placówki oświatowe z powiatu górowskiego: żłobek, przedszkola i szkoły. Wolontariuszy, którzy zbierali pieniądze w zamian częstując jabłkami, można było spotkać w ponad 100 placówkach w Lesznie i powiecie leszczyńskim, Rawiczu, powiatach kościańskim i wolsztyńskim oraz w Górze.

 

Podobnie jak w poprzednich latach, pieniądze zebrane podczas jabłuszkowej akcji zostaną przeznaczone na wsparcie potrzebujących dzieci. Tym razem trafią one do: Adama Krasickiego z Góry, Emilii Małychy z Nowego Belęcina, Radka Ślebiody i Kostka Perłowskiego z Leszna, Bartka Lewandowskiego z Czacza, Amelii Cyka z Wojnowic oraz Nadii Adamczak z Pawłowic. Dzieciaki potrzebują wsparcia finansowego na rehabilitację i dalsze leczenie.

Akcja „Jabłuszko” co roku zatacza szersze kręgi, a zebrane środki sprawiają, że życie naszych podopiecznych staje się trochę łatwiejsze. Z jednej strony stawiamy na pomoc innym, z drugiej promujemy zdrowe przekąski.

Nasza szkoła oczywiście przyłączyła się do tej inicjatywy. Sprzedaliśmy około 280 jabłek zbierając w sumie 456,34 zł.

Soczyste jabłka rozeszły się bardzo szybko. Dziękujemy wszystkim, którzy zechcieli ich spróbować i wesprzeć tym samym podopiecznych akcji.

A.W.