„Twój projekt w jednym ujęciu” – Konkurs Selfie +

Zespół Szkół w Górze wziął udział w KONKURSIE SELFIE+ organizowanym przez Fundację Rozwoju Systemu Edukacji Narodową Agencję Programu Erasmus+. Pod kierunkiem pana Pawła Kinasza, nauczyciela informatyki, uczniowie z klasy I Technikum Reklamy zaprojektowali zdjęcie z kategorii konkursowej „Twój projekt w jednym ujęciu zostało opublikowane na platformie Selfie + i czeka na werdykt jurorów.

Praktyki zawodowe w Rimini, Włochy realizowane w ramach projektu "Praktyki zagraniczne najlepszą drogą do sukcesu na rynku pracy" w Zespole Szkół w Górze, były okazją do zdobycia doświadczenia zawodowego, poznania kultury i języka kraju docelowego, możliwością uczestniczenia w działalności firmy. Uczniowie odbywali miesięczne praktyki w firmach świadczących usługi hotelarskie, administracyjne i reklamowe. Wspominając tamte dni, był to czas pełen emocji, pracy, ale przede wszystkim niepowtarzalnych doświadczeń. Przede wszystkim zderzenie z wielokulturowością i różnorodnością, rozwijające uczniów i sprawiające, że mają oni  inne spojrzenie na otaczający ich świat. Weekendy i czas wolny uczniowie spędzali na zwiedzaniu włoskich miast: Rimini, San Marino, Florencja, Bolonia. Uczestniczyli w miejskich festiwalach oraz wydarzeniach kulturalnych.  Praktyki zawodowe odbywane w ramach programu Erasmus+ są wspaniałą możliwością rozwoju zarówno pod względem językowym, zawodowym jak i prywatnym.