Spotkanie z przedstawicielem WKU w Głogowie

15 listopada 2019 r. uczniowie klas ostatnich Zespołu Szkół w Górze - Technikum i Branżowej Szkoły I stopnia uczestniczyli w spotkaniu z przedstawicielem Wojskowej Komendy Uzupełnień w Głogowie.

Spotkanie rozpoczęło się od nawiązania do głośnego ostatnio tematu – Czym jest patriotyzm? – co miało na celu skłonić zebranych do refleksji – czy faktycznie przejawiane zachowanie i składane deklaracje mogą być tożsame z autentycznym patriotyzmem rozumianym jako szacunek, umiłowanie i oddanie własnej ojczyźnie oraz chęć ponoszenia za nią ofiar i gotowość do obrony?

W dalszej części spotkania zebrani wysłuchali szczegółowych warunków rekrutacji i naboru ochotników do czynnej służby wojskowej, zawodowej i kandydackiej, o możliwości podjęcia studiów na uczelniach wojskowych, o programie Legia Akademicka a także służbie w najmłodszym korpusie regularnej służby – Wojskach Obrony Terytorialnej.

Prezentacja pozwoliła uzyskać odpowiedzi na pytania – jak wygląda praca w wojsku, kto może zostać żołnierzem zawodowym i jakie są wymagania wobec kandydatów, ile wynosi pensja żołnierza i jakie są dodatkowe benefity z racji pełnionej służby?

Kto zwiąże swoją przyszłość zawodową ze służbą Ojczyźnie może liczyć na współpracę z atrakcyjnym i stabilnym pracodawcą, oferującym szerokie możliwości rozwoju osobistego i atrakcyjne warunki zatrudnienia, przy czym służba Ojczyźnie, to nie tylko zaszczyt, ale i ciężka praca wymagająca odpowiedzialności i zaangażowania.