Zagraniczne praktyki zawodowe – prosty sposób na zdobycie doświadczenia zawodowego

Benvenuti a Rimini – uczniowie ZS w Górze  realizują zagraniczne praktyki zawodowe we Włoszech

Zagraniczne praktyki zawodowe uczniów Technikum w zawodzie  technik hotelarstwa, technik organizacji reklamy oraz technik ekonomista zostały zorganizowane w ramach programu unijnego Erasmus+, uczniowie odbywają miesięczne praktyki w hotelach oraz w zakładach usługowych. Podczas tego miesiąca, będą oni mieli niepowtarzalną szansę poznania kulis pracy w  wymarzonym zawodzie i sprawdzenia, czy ich wyobrażenia są zbieżne z rzeczywistością. Ponadto, młodzi pracownicy, zdobywają cenne doświadczenia, sprawdzają w praktyce zdobytą wiedzę teoretyczną oraz konfrontują się  z rynkiem pracy i wymaganiami pracodawców.

W weekendy będzie czas na chłonięcie kultury i obyczajów włoskich, podziwianie bogactwa Florencji, kunsztu budowniczych Wenecji oraz pomysłowości dawnych władców San Marino.