Jesienne impresje fotograficzne

Dnia 2 grudnia 2019 r. odbyło się w Bibliotece Miejskiej w Górze podsumowanie konkursu „Jesienny pejzaż z książką w tle”. Celem konkursu było promowanie czytelnictwa poprzez wykonanie fotografii inspirowanej książką oraz popularyzacja fotografii jako dziedziny sztuki.

Główne bohaterki fotografii - Książki – przedstawiane były przez autorów i autorki zdjęć w konstelacjach nietypowych – od nastrojów ze świata fantastyki przenosiły się na szczyty gór, aby tam w rękach czytelnika zaznać spokoju. Czasami opadały wraz z liśćmi w towarzystwie deszczu na błyszczący asfalt, aby za chwilę wygodnie umościć się w ogródku między zielonymi źdźbłami traw.

Prac konkursowych nadesłano 51. Konkurs był przeznaczony dla uczniów i uczennic szkół podstawowych, szkół średnich oraz osób dorosłych.

W II grupie wiekowej, do której należała młodzież szkół średnich, wyłoniono laureatów i laureatki z naszej Szkoły:

I miejsce zdobyła Emilia Wilkosz, uczennica klasy I PER, za zdjęcie zatytułowane „Pokuta”.

II miejsce zajęła Magdalena Pawliczak, uczennica klasy I PER za pracę pod tytułem „Piękne istoty”.

III miejsce zajął Mateusz Barabasz, uczeń klasy IV TI za fotografię zatytułowaną „Z nosem w trawie”.

Wyróżnienie otrzymał Szymon Guziołek, uczeń klasy I TL za pracę noszącą tytuł „Spacer z książką”.

Laureatom i laureatkom konkursu gratulujemy kreatywności i pasji!