KOLĘDOWANIE UCZNIÓW ZESPOŁU SZKÓŁ W GÓRZE

Zbliżające się Święta Bożego Narodzenia to czas ciepła i spokoju, który sprawia, że otwieramy serca na innych ludzi. Pragniemy nieść radość i nadzieję wszystkim potrzebującym, dlatego uczniowie naszej szkoły chcieli sprawić, aby ten szczególny okres był wyjątkowy także dla osób w trudnej sytuacji życiowej.

6 grudnia grupa młodzieży, pod opieką pana Henryka Antonickiego, udała się z programem słowno-muzycznym do pobliskich ośrodków pomocy. Uczniowie odwiedzili Środowiskowy Dom Pomocy Społecznej i Ośrodek Dziennego Pobytu Osób Starszych i Mieszkań Chronionych w Górze. Podopiecznym obu ośrodków wręczono własnoręcznie zrobione kartki świąteczne i złożono życzenia bożonarodzeniowe. Następnie przedstawiono krótki program artystyczny, na który złożyły się teksty opisujące historię Świętego Mikołaja oraz kolędy i pastorałki. Część słowna przygotowana została przez członków Klubu Czytelniczego działającego w Zespole Szkół w ramach projektu „PoczytajMy”.  Muzyczne atrakcje przygotował natomiast pan Henryk Antonicki z uczennicami z klasy I THR. Wielką niespodzianką dla podopiecznych ośrodków był Mikołaj, w którego postać wcielił się opiekun Samorządu Szkolnego, pan Mariusz Baworowski.

Występy młodzieży przyjęto z radością, ale również wzruszeniem. Niejedna łza się w oku zakręciła, zarówno ze strony uczniów jak i ich goszczących.

Po części oficjalnej młodzież miała okazję zwiedzić oba ośrodki oraz wysłuchać ciekawych anegdot związanych z funkcjonowaniem placówek. Uwieńczeniem wspólnego kolędowania był smaczny poczęstunek.

To nie pierwszy raz i na pewno nie ostatni, kiedy uczniowie Zespołu Szkól w Górze niosą radość i szczęście najbardziej potrzebującym.