ŚWIĄTECZNA ZBIÓRKA ŻYWNOŚCI 29-30 LISTOPADA 2019 r

To już kolejna, 23 edycja Świątecznej Zbiórki Żywności! Trwała przez dwa dni, od piątku 29.11 do soboty 30.11 w całej Polsce. Patronem akcji są 32 Banki Żywności.

W Polsce według aktualnych danych około 2 mln osób żyje w skrajnym ubóstwie. To właśnie dla nich organizowana jest co roku Świąteczna Zbiórka Żywności. W zeszłym roku w okresie Bożego Narodzenia w ten sposób udało się zgromadzić aż 740 ton żywności.

Aby dołączyć do charytatywnej zbiórki wystarczyło przy okazji wizyty w sklepie zakupić dodatkowe artykuły spożywcze i po odejściu od kasy przekazać je wolontariuszom w specjalnie oznakowanych punktach. Rekomendowane produkty to te z długim terminem przydatności np.: mąka, makaron, kasza, cukier, olej, konserwy, przetwory owocowe i warzywne, bakalie czy słodycze, które szczególnie ucieszą najmłodszych.

Tegoroczna edycja Świątecznej Zbiórki Żywności zgromadziła około 53 tysięcy wolontariuszy. Akcją objęte było ponad 3,3 tys. sklepów w niemal 550 miejscowościach.

Wolontariusze z Zespołu Szkół w Górze oczywiście włączyli się do akcji. Uczniowie z klas    I PBH, I TL, II THT, II BB, III TE, III TL (łącznie 22 osoby), zbierali produkty żywnościowe w górowskich sklepach (BIEDRONKA, NETTO, PSS SPOŁEM, DINO, TESCO).

Stowarzyszenie „Samarytanin” we współpracy z Wrocławskim Bankiem Żywności zebrane produkty przeznaczy na świąteczne paczki dla mieszkańców Góry i okolic.

A.W.