„Wiem, więc jestem bezpieczny”

Dnia 02.12.2019r w naszej szkole odbyło się spotkanie w ramach programu organizowanego przez jednostkę 1-2 Hufiec w Górze pt. „Wiem, więc jestem bezpieczny”.

Młodzież ze szkół branżowych  spotkała się z aspirant Lidią Tarońt z Komendy Powiatowej Policji w Górze, która przeprowadziła akcję informacyjną na temat zagrożeń wynikających z cyberprzemocy i cyberprzestępczości.

Uczniowie obejrzeli krótki film prezentujący konsekwencje   zamieszczania  w Internecie wrażliwych danych na swój temat oraz konsekwencje wynikających z ich upubliczniania.  Poza wykładem odbył się również pokaz udzielania pierwszej pomocy . Młodzież miała za zadanie opisać krok po kroku procedurę postępowania ratunkowego w sytuacji wypadku drogowego. Uczniowie mogli spróbować własnych sił  przeprowadzając resuscytację na fantomie.

Celem spotkania było uświadomienie młodzieży, jakie są niebezpieczeństwa w wirtualnej rzeczywistości i  sposoby zabezpieczenia się przed poważnymi problemami wynikającymi z braku wiedzy i wyobraźni podczas korzystania z Internetu.