Z wizytą w Bibliotece Miejskiej

Młodzież z klasy trzeciej technikum w zawodzie technik ekonomista Zespołu Szkół w Górze w dniu 26 listopada odwiedziła Czytelnię Biblioteki Miejskiej w Górze.

Uczniowie uczestniczyli w lekcji bibliotecznej, obejrzeli Kroniki Góry oraz zapoznali się z  Cyfrowym Archiwum Tradycji Lokalnej CATL i katalogiem Aleph.  Mogli też zobaczyć w części zdigitalizowane archiwalne czasopisma dotyczące naszego regionu oraz Dokumentację Prasową Góry i okolic. Dowiedzieli się o możliwości  korzystania z IBUKÓW- polskiej biblioteki cyfrowej i wypożyczalni e-booków umożliwiającej wypożyczanie książek w formatach elektronicznych za pośrednictwem internetu.

Po spotkaniu uczniowie mogli obejrzeć pokonkursową wystawę fotograficzną pt. ”Jesienny pejzaż z książką w tle”. Miło było podziwiać wiele prac naszych uczniów, po raz kolejny wygrywających w bibliotecznym konkursie.