Awans w Olimpiadzie Wiedzy Ekonomicznej

Uczennice klasy czwartej technikum w zawodzie technik ekonomista Daria Baran i Małgorzata Kornaga awansowały do II etapu XXXIII Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej.

Etap okręgowy poprzedzony był zawodami szkolnymi, w których uczennice zmierzyły się z pytaniami i zadaniami nawiązującymi do hasła przewodniego „Gospodarka i społeczeństwo w erze czwartej rewolucji przemysłowej.” Znalazły się na liście rankingowej uczniów awansujących do II etapu XXXIII Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej.

Okręgowy etap XXXIII OWE organizowanej przez Polskie Towarzystwo Ekonomiczne odbył w dniu 9 stycznia 2020 r. o godz. 11.00 na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Rywalizacja o awans do etapu centralnego miała charakter pisemny. Ekonomistki odpowiadały na pytania o charakterze ogólnym, nawiązujące do hasła przewodniego Olimpiady, rozwiązywały zadania z analizy finansowej oraz zmagały się z zadaniami testowymi z zagadnień ekonomicznych. Opiekunem uczennic jest pani Karolina Sidorowicz.

Trzymamy kciuki i życzymy sukcesów w dalszych zmaganiach olimpijskich!