Targi POLAGRA-PREMIERY

W niedzielę dnia 19.01.2020 roku uczniowie naszej szkoły w liczbie 20 osób z różnych klas  wybrali się na POLAGRĘ - Międzynarodową Wystawę Rolniczą organizowaną przez Polską Izbę Gospodarczą Maszyn i Urządzeń Rolniczych.

Wystawa odbyła się na Międzynarodowych Targach Poznańskich. Organizatorem wycieczki był pan  Jan Rewers  prezes ZP PSL w Górze. Opiekunami wycieczki byli Jacek Miszczuk i Sebastian Świstak.                                                                                        

Targi POLAGRA-PREMIERY to największe halowe targi rolnicze w naszym kraju i jedno z ważniejszych wydarzeń w Europie. To miejsce spotkań biznesowych, źródło nowych ofert oraz platforma komunikacji i wymiany doświadczeń. Targi to również  źródło inspiracji oraz miejsce spotkań ze specjalistami z branży rolniczej. Największymi wystawcy na targach były  firmy: John Deere, Claas, New Holland, Fendt, Kuhn, Valtra, Krone, Case .

Wielkie zainteresowanie wśród zwiedzających budziły wykłady na temat innowacji w rolnictwie, w hodowli zwierząt i roślin oraz ochronie roślin i nasiennictwie. Jednym z głównych celów wystawców tegorocznych Targów było zaprezentowanie zalet rolnictwa precyzyjnego oraz  nowoczesnych technologii w rolnictwie.

Uczestnicy wycieczki mieli okazję poznać specjalistyczne oprogramowania, innowacyjne akcesoria, nowatorskie rozwiązania informatyczne mające dać właścicielom gospodarstw nieco inne spojrzenie na zarządzenie rolniczym areałem.

Zapewne uczniowie poznali wiele nowych rozwiązań technicznych, o których wiedzę  będą mogli wykorzystać na lekcjach przedmiotów zawodowych. Takie wystawy to zdecydowanie jedna z najatrakcyjniejszych form nauki.