28. Finał Akcji Sprzątanie świata - zbiórka przed szkołą.

Doskonała lekcja przyrody, biologii i ekologii! Młode pokolenie w praktyczny sposób uczyło się jak dbać łąki, lasy i parki, czego rezultatem będzie zwiększenie ogólnej świadomości ekologicznej.

Innymi słowy Zespół Szkół w Górze, jak co roku, przyłączył się do ogólnopolskiej akcji Sprzątanie Świata – „Myślę, więc nie śmiecę”. Dnia 17 września 2021 r. uczniowie klas II i IV Technikum sprzątali tereny leśne wraz z opiekunami; panią Anną Salamon oraz panią Ewą Bezak. Akcja odbyła się we współpracy z Nadleśnictwem Góra Śląska.

Zbieraliśmy śmieci, słuchaliśmy pogadanki o drzewach i zwierzętach leśnych, nauczyliśmy się dużo jak dbać o lokalną przyrodę.

Uważamy, że czas zrobić porządek nie tylko w naturze, ale i w naszych głowach. Jeżeli przemawia do Ciebie hasło naszej tegorocznej Akcji i naprawdę czujesz, że nadszedł czas zrobić generalny porządek w swojej okolicy, chwyć za worek, rękawice, zbierz znajomych, rodzinę, przyjaciół i dołącz do nas – do tych, którzy od lat dbają o Polskę bez śmieci i zachęcają innych do nieśmiecenia.

Koordynator akcji
Katarzyna Staniszewska

Link do wydarzenia na Facebooku:

https://facebook.com/events/s/sprzatamydlapolski-edycja-jesi/551696442759240/