Stoisko akcji "Jabuszko".

Jak w poprzednich latach, tak i tym razem Zespół Szkół im gen. Sylwestra Kaliskiego w Górze włączył się w akcję „JABŁUSZKO”.

W tym roku  objętych  pomocą została dziesiątka dzieci wśród których są: Aleksandra Wiśniewska, Kacper Baranowski, Emilia Pochanke, Aleksandra Szymanowska, Marcel Olejniczak, Marta Ratajczak, Bartek Jankowski, Stanisław Maćkowiak, Nikodem Mikołajczak oraz Adrian Wiktorowski.

Niestety, Adrian nie doczekał finału akcji, zmarł na początku października. Organizatorzy uznali jednak, że jego twarz wciąż będzie widniała na akcyjnych plakatach i ulotkach. Na zawsze pozostanie bohaterem “Jabłuszka”

Wszystkie zebrane fundusz trafią do wybranych dzieci z przeznaczeniem na ich leczenie i rehabilitację.

W tym roku do miejsc i placówek , które zgłosiły chęć udziału w akcji trafiło 50 000 sztuk jabłek. Te liczby robią wrażenie. Charytatywne jabłuszka pojawiły się w placówkach oświatowych, instytucjach i zakładach pracy, to około 100 miejsc.

Dzięki zaangażowaniu naszych wolontariuszy z kl. IV TEO , otwartym sercom naszych uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły udało nam się zebrać  na ten cel 544,42 zł .

Zdrowe z pożytecznym. Warto pomagać, dobro zawsze wraca!

A.W.