Miniaturka Loga Erasmus Plus - Zmienia życie, otwiera umysły.

Akredytacja Erasmus+ dla Zespołu Szkół w Górze w sektorze Kształcenie i szkolenia zawodowe złożonych w ramach akcji 1. programu Erasmus+ w konkursie 2021 (EAC/A01/2021).

Zespół Szkół w Górze pomyślnie przeszedł proces Akredytacji i uzyskał uproszczony dostęp do możliwości uzyskania dofinansowania w ramach Akcji 1.

Co to znaczy dla naszych uczniów wyjaśnia dyrektor szkoły mgr inż. Ewa Gano. Uczniowie technikum dostali możliwość realizowania wysokiej jakości praktyk zawodowych u zagranicznych pracodawców, w dobrze wyposażonych zakładach pracy, natomiast nauczyciele Zespół Szkół w Górze mogą realizować staże zawodowe typu job shadowing w zagranicznych zakładach pracy i zapoznawać się z nowinkami technologicznymi.

Logo FRSE - Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji.
Logo Erasmus Plus - Zmienia życie, otwiera umysły.

Przyznanie Akredytacji jest gwarancją regularnego otrzymywania dofinansowania na działania związane z mobilnością w ramach programu Erasmus, przez kolejne 5 lat. „Akredytacja” oznacza możliwość uczestnictwa w programie, to rodzaj „biletu wstępu do programu, możemy więc kierować uczniów oraz nauczycieli na staże zagraniczne, w pełni finansowane ze środków Unii Europejskiej  na kształcenie i szkolenie zawodowe, dodaje koordynator projektów międzynarodowych Katarzyna Staniszewska.

W naszych planach jest uzyskanie Odznaki jakości Erasmusa, przyznawanej za wzorcową implementację zawodowych staży zagranicznych.

Koordynator projektów unijnych,
Katarzyna Staniszewsk
a