Regulamin projektu

Ulotka

Zespół Szkół w Górze został zakwalifikowany do udziału w wiosennej edycji projektu edukacyjnego „Szkoła Dialogu”.
Jest to program edukacyjny przygotowany i realizowany od 2008 roku w szkołach warszawskich, a od 2009 roku w szkołach w całej Polsce. Do udziału w programie zapraszani są uczniów szkół ponagimnazjalnych oraz  III klas gimnazjum z małych miejscowości o bogatej historii żydowskiej. Program realizowany jest przez Fundację Forum Dialogu Między Narodami. Jego celem jest poszerzanie wiedzy uczniów na temat wielowiekowej obecności Żydów w Polsce oraz ich wkładu w rozwój społeczny, kulturalny i gospodarczy naszego kraju. W ramach programu młodzież uczestniczy w czterech warsztatach, na których pod kierunkiem trenerów Forum odkrywa historię przedwojennej ludności żydowskiej w swojej miejscowości oraz samodzielnie przygotowuje projekt, który ma na celu jej upamiętnienie.
Na projekt uczniowski składa się przygotowanie oraz przeprowadzenie przez uczniów wycieczki po miejscach związanych z lokalną społecznością żydowską oraz przygotowanie sprawozdania, które ma stanowić trwały zapis działań podjętych przez uczniów. Przygotowane przez uczniów prace biorą udział w konkursie, którego rozstrzygnięcie ma miejsce podczas uroczystej Gali Szkoły Dialogu. W czasie Gali wszystkie uczestniczące w danej edycji programu szkoły otrzymują tytuł „Szkoły Dialogu”. Jest on przyznawany na rok Projekt realizowany jest pod patronatem Ministra Edukacji Narodowej.
Pierwsze warsztaty w górowskim Zespole Szkół będą miały miejsce już w połowie marca. Działania uczniów będą opisywane na stronie internetowej szkoły i na blogu programu Szkoła z klasą 2,0.