Pani Dyrektor z uczennicami technikum hotelarskiego - zdjęcie w recepcji Dni Otwartych.

Współpraca, komunikacja, odwaga, waleczność i spryt – to przymioty, które towarzyszyły naszym Gościom podczas tegorocznej edycji Dni Otwartych, które odbyły się w dniach 25 i 26 kwietnia 2022 r. w Zespole Szkół im. gen. Sylwestra Kaliskiego w Górze. Wydarzenie to zostało podzielone na dwie części. W pierwszej młodzież zapoznała się z bogatą ofertą edukacyjną w ramach wycieczki po pracowniach zawodowych. Podczas zwiedzania nasi Goście uczyli się obsługi pilarki STIHL w pracowni mechanicznej, kasy fiskalnej, metkownicy i testera banknotów w pracowni sprzedaży. Do pracowni hotelarskiej ósmoklasistów przyciągał unoszący się zapach gofrów i aromatycznej kawy. Tu mieli okazję ujrzeć zawód hotelarza w jego dostojności i gotowości do obsługi gości. W pracowni logistycznej samodzielnie wypróbowali działanie skanera kodów kreskowych, a wcielając się w przyszłych grafików mieli możliwość pozowania i obróbki graficznej obrazu w pracowni reklamy. Po zdobyciu kolejnych stopni i pięter murów Szkolnych przed Gośćmi rąbek tajemnicy odkrywali ekonomiści i informatycy, prezentując obsługę programów finansowo – księgowych, sprzedażowo – magazynowych i projektowania sieci komputerowych. Ponadto ósmoklasiści  uczestniczyli w konkursach, quizach i loteriach z nagrodami.

Drugą część imprezy stanowiły szranki i konkury, w których nasi Goście skrzyżowali swoje miecze i topory w iście martinowskim stylu, gdyż przewodnim tematem była „Zawodowców Gra o Tron”. Młodzi adepci, podzieleni w cukierkowy sposób na kilkanaście drużyn, zawiązali więzy braterstwa i przystąpili do realizacji wyznaczonych zadań. Każda drużyna zaopatrzona w średniowieczną mapę, pod opieką przewodnika udała się w różne zakątki naszego Królestwa. W murach Szkoły rozwiązywali zadania wymagające sprytu, logicznego myślenia, odwagi, wzajemnego wsparcia i współpracy. Wszyscy wojownicy stoczyli bój o tron. Zwycięskie drużyny, decyzją Rady Starszych naszego Królestwa – Dyrektora Szkoły Pani Ewy Gano, podczas ceremonii pasowania otrzymały dekrety odpuszczające kary i przewinienia na okres dwóch pierwszych miesięcy roku szkolnego 2022/2023. Impreza cieszyła się ogromnym zainteresowaniem i zaangażowaniem ósmoklasistów, o czym świadczyły żywiołowe komentarze płynące z ich strony jak i opiekunów. 

Społeczność Zespołu Szkół w Górze pragnie podziękować wszystkim Uczestnikom za udział w imprezie, życząc powodzenia na egzaminach ósmoklasisty oraz podjęcia przemyślanych decyzji dotyczących dalszej edukacji. 

Mamy nadzieję na ponowne spotkanie we wrześniu.