Uczennice promujące Europejski Dzień Języków Obcych. W tle jednen z plakatów wykonany przez uczniów.

„Im więcej języków znasz, tym bardziej jesteś człowiekiem”

“The more languages you know, the more you are human.”

„Je mehr Sprachen du sprichst, desto mehr bist du Mensch“

„Koliko jezika govoriš, toliko ljudi vrijediš” – Tomáš Garrigue Masaryk

                Co jest symbolem Irlandii, ile kretów w niej żyje, jaka rasa psów wywodzi się z Chorwacji, jaki element odzieży został w niej wymyślony – na te i inne pytania odpowiadali uczniowie podczas konkursowego „Quizu wiedzy o Irlandii i Chorwacji” zorganizowanego z okazji Europejskiego Dnia Języków Obcych, który w naszej szkole obchodziliśmy 29 września 2021r. Podczas, gdy reprezentanci klas odbywali potyczki umysłowe za pomocą aplikacji Kahoot, pozostali uczniowie mogli wczuć się w klimat deszczowej Irlandii i słonecznej Chorwacji, słuchając na dużej przerwie chorwackich kapel i irlandzkich ballad. Motywem przewodnim tegorocznego święta języków były Irlandia i Chorwacja, gdyż to właśnie miasta tych państw – Rijeka i Galway – są Europejskimi Stolicami Kultury 2021 i stały się dla nas inspiracją do celebrowania Europejskiego Dnia Języków Obcych.

Na zajęciach w tym dniu uczniowie wykonywali  plakaty promujące naukę języków obcych i dyskutowali wraz z nauczycielami o zaletach znajomości języków obcych.

W szkole również nie zabrakło elementów zieleni – uczniowie mający na sobie zielony element odzieży – zostali zwolnieni z bieżącej odpowiedzi. Jak widać na zdjęciach – większość z uczniów chęcią przyłączyła się do zabawy.

Laureatami konkursu quizowego zostali:

I miejsce – Dawid Urbański i Igor Noga (kl. 2TL)

II miejsce – Tomasz Rząsa (kl. 3GTL)

III miejsce – Półchłopek Kamil (kl. 3 PBHI)

Zwycięzcom gratulujemy i zapraszamy wszystkich do świętowania za rok!

Koordynator wydarzenia:
Izabela Pieprzyk i nauczyciele języków obcych