Praca konkursowa, którą wykonała uczennica naszej szkoły. Widać na niej rotmistrz Witolda Pileckiego na tle symbolicznego kontrastu pomiędzy obozem Auschwitz a płonącą Warszawą.

20 maja w zabytkowej Wieży Ciśnień w Górze odbyła się wyjątkowa uroczystość podsumowująca konkurs poświęcony pamięci rotmistrza Witolda Pileckiego. Najważniejszym punktem programu było uroczyste odczytanie „Raportów Pileckiego”, które przybliżyły zebranym dramatyczne losy polskiego bohatera. Wydarzenie zgromadzilo licznych uczestników, zaproszonych gości oraz laureatów, a jego głównym celem było pielęgnowanie pamięci historycznej i kształtowanie postaw patriotycznych młodego pokolenia. Organizatorem tego wydarzenia był Urząd Miasta i Gminy Góra oraz Hufiec Pracy w Górze.

Wydarzenie to było także momentem ogłoszenia wyników konkursu plastycznego „Artystyczny hołd dla Witolda Pileckiego”. Spośród 49 prac, komisja konkursowa wyłoniła zwycięzców. Prace oceniały Danuta Biernacka – Dyrektor Biblioteki Miejskiej w Górze oraz Katarzyna Wiśniewska – Dyrektor Domu Kultury w Górze. I miejsce w kategorii szkół ponadpodstawowych zdobyła Alicja Woźnica z Zespołu Szkół w Górze. Praca plastyczna Alicji, przedstawiająca portret rotmistrza Pileckiego na tle symbolicznego kontrastu pomiędzy obozem Auschwitz a płonącą Warszawą, wywarła ogromne wrażenie na komisji konkursowej. 

Po wręczeniu nagród w Wieży Ciśnień, uczestnicy udali się na Skwer im. rtm. Witolda Pileckiego. Tam, w dowód pamięci i szacunku dla polskiego bohatera, uroczyście złożono kwiaty oraz zapalono znicze, które ułożono pod pomnikiem w kształt powstańczej Kotwicy.