Test praktyczny z jazdy motorowerem podczas wojewódzkiego finału Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego we Wrocławiu.

Dnia 28 maja uczniowie naszej szkoły w składzie: Oleszkiewicz Patryk, Wolicki Krzysztof, Janowski Jakub wzięli udział w wojewódzkim finale Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego we Wrocławiu.

Finaliści szkolni zostali wyłonieni do turnieju wojewódzkiego po przeprowadzeniu eliminacji  w dniu 28.04.2022 r. , w których udział wzięło 17 uczniów z klas branżowych i technicznych. Test obejmował zakres wiedzy z historii motoryzacji i przepisów ruchu drogowego.

W Dolnośląskim Ośrodku Ruchu Drogowego drużyny po teście teoretycznym z przepisów ruchu drogowego rywalizowały w czterech konkurencjach praktycznych :

  1. Obsługa codzienna pojazdu ( samochód, motorower)
  2. Udzielanie pierwszej pomocy poszkodowanemu w wypadku
  3. Jazda samochodem na czas po torze przeszkód  z piłeczką na przedniej masce pojazdu
  4. Jazda motorowerem na czas po torze przeszkód

         Obsługę codzienną pojazdu, czyli te wszystkie czynności, które kierowca musi wykonać przed ruszeniem w drogę, uczniowie musieli przedstawić i zaprezentować samodzielnie pod czujnym okiem komisji. Sprawdzali też pojazd pod względem  sprawności i określali poziom wszystkich płynów eksploatacyjnych.

         Cała nasza drużyna musiała także udzielić pierwszej pomocy poszkodowanemu w wypadku drogowym. Była to scenka, w której należało udzielić pomocy poszkodowanemu, który został potrącony na chodniku.

         Uczniowie musieli się też wykazać na dwóch torach przeszkód,  prowadząc samochód i motorower. Ta konkurencja bardzo im się podobała.

         Młodzi kierowcy są częstymi sprawcami wypadków, a umiejętności i wiedza zdobyte na turnieju przydadzą się im na drogach. Nasi uczniowie to już i tak dobrzy kierowcy, a turniej pozwolił im pogłębić wiedzę  w zakresie świadomego i odpowiedzialnego uczestnictwa w ruchu drogowym.

         Po zaciętej i wyrównanej walce uczniowie naszej szkoły zajęli 3 miejsce. Opiekunem był nauczyciel przedmiotów mechanicznych Jacek Miszczuk.