Organizatorzy omawiają zasady XX Powiatowego Konkursu Przyrodniczego.

23 marca w Nadleśnictwie Góra Śląska odbył się XX finał Powiatowego Konkursu Przyrodniczego pod hasłem: ”Ekologia i ochrona środowiska na co dzień”. W finale wzięło udział 31uczniów klas VII-VIII szkół podstawowych i 10 uczniów szkół ponadpodstawowych.

Celem konkursu było rozbudzenie i rozwijanie zainteresowań przyrodniczych wśród uczniów oraz kształtowanie poczucia odpowiedzialności za środowisko przyrodnicze.

Finał zgodnie z tradycją składał się z dwóch części. W pierwszej uczestnicy rozpoznawali chronione gatunki roślin i zwierząt oraz symbole wybranych parków narodowych. W części drugiej rozwiązywali zadania teoretyczne. Dotyczyły one zjawisk przyrodniczych, a także reakcji i procesów chemicznych. Należało też wykazać się w tej części wiedzą z zakresu segregacji oraz recyklingu.

Naszą szkołę reprezentowało pięcioro uczniów: Zuzanna Mucha, Julia Twarda, Wiktoria Wdowicka, Jakub Wojtyra oraz Dawid Urbański, wszyscy z klasy 2TL. Opiekunem była pani Anna Salamon nauczycielka chemii oraz biologii.

Miło nam poinformować, że w finale nasza uczennica Zuzanna Mucha po trudnej i zaciętej rywalizacji uzyskała wyróżnienie w kategorii szkół ponadpodstawowych. Gratulujemy.