Dnia 5 grudnia 2023 r. po raz kolejny w naszym mieście odbyła się Gala Wolontariatu przy okazji obchodów Dnia Wolontariusza. Uroczystość miała miejsce w Sali Widowiskowej Domu Kultury w Górze, a jej głównym organizatorem była Fundacja Pomocy Szkole im. E. Machniewicza w Górze.

Były przemówienia, podziękowania, miłe słowa i wybór wolontariusza roku 2023. Tym razem wygrana została przekazana Stowarzyszeniu „Gramy dla….”. Wyróżnienia i dyplomy otrzymali opiekunowie szkolnych i poza szkolnych klubów wolontariatu oraz ci najważniejsi, sami wolontariusze.

Główną atrakcją całej Gali okazał się gość specjalny, którym była Pani Janina Ochojska – założycielka i prezes Polskiej Akcji Humanitarnej, posłanka do Parlamentu Europejskiego. Pani Janina opowiedziała o swoich doświadczeniach z wolontariatem, podziękowała wolontariuszom i zachęcała do dalszego działania i pomagania.

Całość imprezy uświetnił krótki występ wokalny i słodki poczęstunek dla zaproszonych gości.

A oto wyróżnieni przedstawiciele Zespołu Szkół w Górze:
Milena Piotrowska, Zuzanna Mucha, Aleksandra Borwik, Maria Kazubska, Hanna Lisiecka, Małgorzata Opioła, Julia Kuc, Magdalena Bielawska, Emilia Matejko, Aleksandra Magierowska, Amelia Czepowicz, Martyna Ulman, Martyna Grylewicz, Magdalena Rękosiewicz, Wiktoria Pacyna, Aleksandra Grabowska, Kornelia Jakimowicz, opiekun wolontariuszy Anna Wiejak.

A. W.