W piątek 22 października w szkolnej auli odbyła się uroczysta gala z okazji 60-lecia istnienia naszej Szkoły. Ten dzień zdecydowali się z nami świętować włodarze miasta, absolwenci i zaprzyjaźnione instytucje, min. przedstawiciele wojskowej Akademii Technicznej oraz  Instytutu Fizyki Plamy i Laserowej Mikrosyntezy w Warszawie.

Gośćmi honorowymi byli znakomici absolwenci, byli dyrektorzy oraz emerytowani nauczyciele.

Pani dyrektor Ewa Gano w swoim wystąpieniu powiedziała:

Na przestrzeni tych 60 lat zmieniało się prawie wszystko – dyrektorzy, nauczyciele, pracownicy, uczniowie, budynki szkolne, metody i formy pracy, wszystko dostosowywane do dynamicznie zmieniających się reform. Niezmienny pozostał jednak fakt, że kształcimy dobrze przygotowane kadry dla gospodarki, wspaniałych ludzi, obywateli, wspaniałych Polaków. Czeka nas wiele wyzwań, jednak jestem przekonana, że to co najpiękniejsze i najlepsze jest jeszcze przed nami.

W licznych przemówieniach zaproszonych gości wysłuchaliśmy wielu ciepłych słów,  pięknych życzeń, przyjęliśmy  prezenty i kwiaty.

Druga część uroczystości oparta była na wspomnieniach absolwentów Zespołu Szkół, którzy dziś piastują  zaszczytne stanowiska w naszej gminie i powiecie, wpisując się wspaniale w maksymę: Podstawą szkoły jest uczeń, duszą nauczyciel, a dumą absolwent.

Do wcześniej nagranych wywiadów udało się namówić absolwentkę liceum ekonomicznego, dziś burmistrz Góry panią Irenę Krzyszkiewicz, burmistrza Wąsosza pana Pawła Niedźwiedzia, komendanta Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej pana Krzysztofa Panochę i z-cę komendanta Powiatowe Policji w Górze pana Daniela Panka. Z sentymentem i uśmiechem opowiedzieli o swoich uczniowskich doświadczeniach edukacyjnych i sportowych sukcesach, szkolnych przyjaźniach. Muzyczne przerywniki w postaci piosenek w wykonaniu uczennic i uczniów,  a także skecz pt. Terapia, w którym siły połączyli absolwenci, nauczyciele i uczniowie, nadały tej części lekkiego tonu. Finałową piosenkę  60 lat minęło spontanicznie, na scenie,  wykonali chętni uczniowie i nauczyciele z Panią Dyrektor na czele. Całości świętowania dopełnił wielki tort-niespodzianka. Fundatorem niespodzianki był pan Paweł Niedźwiedź. Dziękujemy.