Zdjęcie z X Mistrzostw Mażoretek Polski Zachodniej 2022 w Górze. Nasze miasto reprezentował UKS Mażoretki Artis Góra.

Dnia 23 kwietnia 2022 r. już po raz drugi w hali Arkadia przy Zespole Szkół im. gen. Sylwestra Kaliskiego w Górze odbyły  Mistrzostwa Mażoretek Polski Zachodniej. Były to jubileuszowe X Mistrzostwa, a także były to pierwsze zawody w postpandemicznej rzeczywistości, dzięki czemu zarówno zawodnicy jak i widzowie mogli uczestniczyć i cieszyć się tym wyjątkowym tańcem.

Mistrzostwa zostały objęte Patronatem Honorowym Marszałka Województwa Dolnośląskiego Pana Cezarego Przybylskiego, Starosty Powiatu Górowskiego Pani Urszuli Szmydyńskiej, Burmistrza Góry Pani Ireny Krzyszkiewicz. W zawodach wzięło udział 870 zawodników z 24 zespołów, zobaczyliśmy ponad 250 choreografii.

Miasto Góra reprezentowali Gospodarze – UKS Mażoretki Artis Góra.

Wszystkim zawodnikom gratulujemy występów i zajętych lokat.