Miniaturka - Zdjęcie wolontariuszy biorących udział w akcji "Pączki do rączki".

Akcja “Pączki do rączki”. To już ósma edycja wydarzenia organizowanego przez Stowarzyszenie Bumerang Leszczyński. Różne instytucje w tym również szkoły, otrzymują pączki, które rozprowadzają  w zamian za datki, które przekazywane są na pomoc dla dzieci wybranych w danym roku. Pieniądze przeznaczane są na wsparcie leczenia i rehabilitacji.  W tym roku Stowarzyszenie Bumerang Leszczyński wskazało troje dzieci, którym udzielona zostanie pomoc:

Lena – to zaledwie półroczna dziewczynka, która pochodzi z Góry. Urodziła się zespołem DiGeorga – genetyczną chorbą, ktora odpowiada m.in. za uszkodzenie serca. Lena cierpi również na brak grasicy, problemy z nerkami, porażenie lewego fałdu głosowego, a także zaburzenia gospodarki wapniowo – fosforanowej i hipokalcemię. Dziewczynka karmiona jest przez sondę.

Antek – to trzyletni chłopiec pochodzący z Pępowa, który urodził się z tetralogią fallota – wadą serca, zespołem Downa oraz refluksem żołądkowym. Dodatkowo Antek ma również osłabione napięcie mięśniowe oraz zaburzony rozwój psychoruchowy.

Patrycja – to roczna dziewczynka pochodzi z Leszna, która urodziła się jako wcześniak z małą masą ciała. U Patrycji stwierdzono dokomorowy krwotok, przepuklinę pępkową oraz leukomację okołokomorową, która prowadzi do uszkodzenia mózgu.

Akcja prowadzona jest jak co roku, w tłusty czwartek – 16 lutego 2023 r.

Ze względu na to, że w naszym województwie są wtedy ferie, wraz z innymi szkołami w Górze przenieśliśmy akcję na 8 lutego 2023r.

Oczywiście nie mogło w tym wszystkim zabraknąć naszej szkoły. Wolontariusze Zespołu Szkół w Górze wraz z opiekunem sprzedali ponad 300 przepysznych pączków, uzyskując za nie kwotę 1485,35 zł.

W imieniu podopiecznych dziękujemy za słodkie wsparcie

A.W.