Nagrody i dyplomy dla zwycięzców konkursu fotograficznego "Wiosna z książką".

W maju odbył się w naszej szkole konkurs fotograficzny skierowany do uczniów klas technikum. Konkurs odbył się w ramach działań zapisanych we wniosku o udzielenie wsparcia finansowego na zakup nowości wydawniczych w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025 – Priorytet 3.

Głównym celem konkursu było propagowanie idei czytania jako formy spędzania czasu wolnego oraz rozwijanie zainteresowania fotografią jako dziedziną sztuki.
Zadaniem konkursowym było wykonanie fotografii z wykorzystaniem książki w scenerii wiosennej.
Zdjęcia do konkursu uczniowie przekazywali drogą elektroniczną, w formacie jpg.
Do dnia zakończenia konkursu, tj. 20 maja, wpłynęło 112 zdjęć, z których komisja konkursowa, w składzie: Ewa Orzechowska-Świątek, Katarzyna Cuże i Elwira Ryndak, do ścisłego finału wybrała 40 zdjęć. Prac było dużo, ale wiele z nich podobnych do siebie, więc żeby zostać zwycięzcą, trzeba było albo zrobić coś innego niż wszyscy, albo zrobić to w sposób zupełnie inny. Jury oceniło prace, zgodnie z regulaminem konkursu, pod względem zgodności z tematem, pomysłu oraz wartości artystycznej i wskazało zwycięskie prace:

I miejsce – Maria Kazubska kl. 3 BHI

I miejsce – Marta Bareła kl. 1 TEM

II miejsce – Dominika Turowska kl. 2 TIR

III miejsce – Nikola Ulman kl. 3 PER

Zwycięzcom wręczono dyplomy i nagrody książkowe. Serdecznie gratulujemy, dziękujemy  wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w konkursie i zapraszamy do udziału w kolejnych edycjach konkursu fotograficznego, w którym książka będzie motywem przewodnim.

Belka informacyjna z logo - Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0, Narodowego Centrum Kultury i Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego
Nagrodzone prace w konkursie fotograficznym "Wiosna z książką".
Nagrody i dyplomy dla zwycięzców konkursu fotograficznego "Wiosna z książką".