Zdjęcie grupowe uczestników praktyk z opiekunem na tle ujścia rzeki Tag.

W ramach współpracy z OHP w Górze uczniowie Branżowej Szkoły I Stopnia Zespołu Szkół im. gen. Sylwestra Kaliskiego uczestniczą w projekcie „Łap swoją przyszłość 2” w ramach projektu „Międzynarodowa mobilność edukacyjna uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego” realizowanego przez Dolnośląską WK OHP w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój.

Uczniowie odbywają praktyki zawodowe w Lizbonie w Portugalii od 16 maja 2021 do 29 maja 2021 roku. Dla młodych ludzi to ogromne wyzwanie a zarazem przygoda. Na pierwszym etapie muszą pokonać strach przed nowym miejscem, obcym krajem oraz barierami językowymi. Poznają miasto – jego „zakamarki”, ulice i  zwyczaje, sposób poruszania się po nim – komunikację miejską stając się osobami mobilnymi a przy tym samodzielnymi.

Dziś po raz pierwszy nasza młodzież samodzielnie pokonała trasę i z sukcesem uczniowie dotarli na  miejsce odbywania praktyk. Brawo dziewczyny!  Jestem z Was ogromnie dumna – relacjonuje Zofia Świerszcz komendant 1-2 Hufca Pracy Góra, opiekun uczestników projektu.