Na fotografii pszczoła zapylająca kwiat na łące. Fot. Magdalena Stępińska

Zespół szkół w Górze we współpracy z Nadleśnictwem w Górze będzie wspierał owady zapylające, biorąc udział w ogólnopolskim projekcie „Oko w oko z dziką pszczołą”.

„Pszczoła jest podstawą życia na Ziemi,
a gdy nie ma pszczół nie ma też pożywienia dla człowieka.
Jeżeli wyginą pszczoły, ludzkość przeżyje jeszcze tylko cztery lata!”

Albert Einstein

Celem projektu jest podniesienie świadomości społeczeństwa nt. roli dzikich zapylaczy w przyrodzie, poprzez zorganizowanie cyklu szkoleń i wykładów. Ponadto, uczniowie ZS w Górze we współpracy z Nadleśnictwem Góra Śląska będą zwiększać bazę pokarmową dla dzikich zapylaczy poprzez sadzenie kwitnących krzewów i zakładanie kwietnych trawników a także tworzyć schronienia dla dzikich zapylaczy, tzw. hotelików dla owadów.

Opiekun szkolnego LOP-u
Katarzyna Staniszewska

Więcej informacji znajdziecie na stronie Nadleśnictwa Góra Śląska.