Uczennice czytają książki podczas akcji "Przerwa na czytanie".

II MIĘDZYNARODOWA EDYCJA VI OGÓLNOPOLSKIEJ  akcji bicia rekordu w czytaniu na przerwie “Przerwa na czytanie”

W dniu 4 października 2021r. cała społeczność szkolna wzięła udział w ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w czytaniu na przerwie. Wydarzenie odbyło się w ramach  Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”. Organizatorem akcji jest Biblioteka Pedagogiczna Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie Wielkopolskim.
Celem akcji jest:

  • promocja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży;
  • integracja środowiska lokalnego;
  • pokazanie uczniom, że czytanie jest ciekawe;
  • wzmocnienie współpracy szkół polskich z zagranicznymi;
  • zachęcenie uczniów do sięgania po książkę w każdej sytuacji i każdym miejscu.


Nasza szkoła przyłączyła się do akcji po raz drugi. W poprzednim roku szkolnym 2020/2021, mimo obostrzeń powodujących utrudnienia w przeprowadzeniu akcji w wielu szkołach, u nas udało się ją zrealizować 16 października 2020r. W tym roku szkolnym akcję zaplanowano na 4 października 2021r.
Informacje o tym wydarzeniu podane były wcześniej na stronie internetowej szkoły i FB szkoły oraz w formie ogłoszeń i kolorowych plakatów na korytarzach. Uczniowie, którzy nie przynieśli swoich książek, mogli skorzystać ze zbiorów biblioteki. W tym dniu biblioteka szkolna była przygotowana na zwiększoną liczbę wypożyczeń. Pogoda dopisała, było ciepło i słonecznie, dlatego akcję zrealizowano zgodnie z planem – głównie na dworze, w tzw. strefach relaksu przy szkole. W trakcie 9 przerw międzylekcyjnych zliczono w sumie 274 uczniów czytających książki.

Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w akcji i tworzyli tak wspaniałe wydarzenie.