Grafika z podziękowaniami za udział w akcji "Razem na Święta".

Prawie 7 800 szkół, przedszkoli i placówek oświatowych z całego kraju wzięło udział w akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki „Razem na Święta”. Uczniowie i nauczyciele wspólnie organizowali zbiórki darów dla potrzebujących, śpiewali kolędy, przygotowywali kartki z życzeniami oraz świąteczne upominki dla osób starszych i samotnych z najbliższej okolicy. Swoimi działaniami udowodnili, że pomagać można niezależnie od okoliczności.

Zespół Szkół w Górze również dołączył do akcji “Razem na Święta” realizując m. in. następujące inicjatywy: wysłano kartki świąteczne z życzeniami (więcej o akcji pod adresem – https://zszgoras.pol.pl/ida-swieta-nie-o-sms-ie-lecz-o-kartce-pamietaj/), rozdano upominki dla osób z naszej okolicy (więcej o akcji pod adresem – https://www.facebook.com/1878212452493798/posts/2987765268205172/).

„Razem na Święta” – podsumowanie

Do tegorocznej akcji „Razem na Święta” zgłosiło się 7 798 szkół, przedszkoli i placówek oświatowych z całego kraju. W akcji uczestniczyło prawie 350 tys. uczniów i prawie 35 tys. nauczycieli. Najwięcej zgłoszeń odnotowano z województw: małopolskiego (1209), mazowieckiego (869) i podkarpackiego (810).

Akcja „Razem na Święta” 

„Razem na Święta” to akcja Ministerstwa Edukacji i Nauki. Celem inicjatywy jest zarówno zachęcenie uczniów do niesienia pomocy innym, jak również budowanie wspólnot i więzi międzypokoleniowych.

Dyplom za udział w akcji "Razem na Święta" 2021 r.