Uczniowie wypełniają dokumentację projektową, przygotowują się do prezentacji Szkoły podczas wieczoru międzykulturowego na wymianie młodzieży i projektu „Roots and Borders”.

Uczniowie naszej Szkoły bardzo intensywnie przygotowują się do polsko – niemiecko – brytyjsko – francuskiej wymiany młodzieży i projektu „Roots and Borders”. W Międzynarodowym Domu Spotkań Młodzieży w Krzyżowej spędzą tydzień pracując nad tematami związanymi z migracją, izolacją,  tożsamością narodową i europejską, uwzględniając przy tym aspekty polityczne, historyczne i historie jednostek. Podczas projektu uczniowie będą mieli okazję uczestniczyć w warsztatach filmowo – dźwiękowo – fotograficznych, seminariach i kręgach dialogu. Efektem końcowym wymiany będzie „Wędrująca wystawa”, a uczniowie podzielą się zdobytą wiedzą ze swoimi rówieśnikami w szkole.  

Tymczasem od kilkunastu dni reprezentacja naszej Szkoły, uczniowie i uczennice klas 4 TI, 3GTL, 3 PBHI, 2 TIR i 4 THT wypełniają dokumentację projektową, przygotowują się do prezentacji Szkoły podczas wieczoru międzykulturowego. Dla każdego uczestnika i uczestniczki spotkania mamy też słodkie niespodzianki, bo słodkości łączą ludzi.