Przemówienie inaugurujące nowy rok szkolny dyrektor szkoły pani Ewa Gano.

Wakacje właśnie się skończyły, witam serdecznie na rozpoczęciu nowego roku szkolnego 2023/2024 – rozpoczęła swoje przemówienie inaugurujące nowy rok szkolny dyrektor szkoły pani Ewa Gano.

Na samym początku chciałabym powitać nowych uczniów, którzy właśnie rozpoczynają swoją przygodę edukacyjną w naszej szkole. Drodzy pierwszoklasiści, witam Was w murach Zespołu Szkół im. gen. Sylwestra Kaliskiego w Górze. Jesteście teraz częścią naszej społeczności i jestem przekonana, że spędzicie tu wspaniałe lata pełne nauki, przygód i poznawania nowych przyjaciół. Wszystkie drzwi są przed Wami otwarte, a nasi nauczycieli oraz cała kadra szkoły są gotowi Was wesprzeć i pomóc w każdym wyzwaniu, jakie przed Wami stanie. Nowy rok szkolny to czas nowych możliwości i wyzwań dla wszystkich uczniów, niezależnie od tego czy jesteście pierwszoklasistami, czy starszymi uczniami. Przede wszystkim stawiamy na rozwijanie Waszych zdolności, pasji i umiejętności. Niech to będzie czas, kiedy dacie upust swojej kreatywności i odkryjecie swoje pasje. Życzę Wam wytrwałości i mądrości, a przede wszystkim ambitnego podchodzenia do nakładanych obowiązków i oczekiwań. Zachęcam do współpracy, pomagania sobie nawzajem i tworzenia przyjaznej atmosfery.

Zwracając się do rodziców pani dyrektor powiedziała:

Jesteśmy wdzięczni za Wasze zaufanie i wsparcie w procesie edukacji, razem z nami tworzycie silną i wartościową społeczność, która kształtuje przyszłość naszych uczniów.

Ponadto skierowała słowa powitania oraz życzenia do nauczycieli:

To dzięki Wam Ci młodzi ludzie rozwijają swoje umiejętności i zdobywają wiedzę. Wasza praca dla nich jest niezastąpiona. Życzę dużo sił, wytrwałości i sukcesów. Życzę wszystkim udanego i owocnego roku szkolnego 2023/2024. Niech on będzie pełen sukcesów i zadowolenia ze wspólnych osiągnięć. Rok szkolny 2023/2024 uważam za otwarty.

Naukę w Zespole Szkół w Górze rozpoczyna ponad dwustu uczniów klas pierwszych w 4 oddziałach szkoły branżowej i 5 oddziałach technikum. Łącznie nauki pobierać będzie 665 uczniów w 30 oddziałach.