Zdjęcie zebranej podczas akcji żywności.

Banki Żywności ratują Święta – ruszyła kolejna edycja Świątecznej Zbiórki Żywności.

Pod hasłem “Święta godne, a nie głodne” rozpoczęła się 26. edycja Świątecznej Zbiórki Żywności. Stacjonarna zbiórka odbywała się w dniach 25-26 listopada w ponad 2000 sklepach największych sieci handlowych oraz mniejszych, lokalnych sklepach w ponad 500 miastach w Polsce. Jak co roku, Banki Żywności organizują w okresie przedświątecznym zbiórkę, która ma na celu niesienie pomocy najbardziej potrzebującym. W ramach pomocy będzie można zakupić i przekazać produkty z długim terminem przydatności, takie jak: mąka, makaron, ryż, kasza, konserwy, przetwory owocowe i warzywne, a także słodycze.

Na terenie Góry zbiórka odbywa się w sieci sklepów DINO. Tradycyjnie nie mogło zabraknąć uczniów naszej szkoły : Dec Emilia, Szymanek Oliwia, Ślubowska Amelia, Alberska Martyna, Węglewska Julia, Sikorska Hanna, Borwik Aleksandra, Mazur Magdalena, Kuc Julia, Matejko Emilia, Radziejewska Wiktoria, Matyla Maja, Turek Tatiana, Smektała Natalia, Woroniak Małgorzata i Pytel Maja.

Pomoc żywnościową jest przekazywana do 200 lokalnych organizacji dobroczynnych, które zajmują się osobami w trudnej sytuacji życiowej. Paczki trafiają w szczególności do: dzieci, osób niepełnosprawnych, rodzin wielodzietnych, rodziców samotnie wychowujących dzieci.

Pomagamy, jak umiemy.

A.W.