Stowarzyszenie Leszczyński Bank żywności działa od ponad 19 lat. Zajmuje się wspieraniem seniorów, osób niepełnosprawnych, matek samotnie wychowujących dzieci oraz dzieci i rodzin zagrożonych wykluczeniem społecznym. Organizują dla nich systematyczne wsparcie np. w formie żywności.

Według danych Poverty Watch 2023 w 2022 r. ok. 1,8 mln Polaków żyło w skrajnym ubóstwie, w tym 396 tys. dzieci i 287 tys. seniorów. To dla osób najuboższych i najbardziej narażonych na głód i niedożywienie prowadzona jest zbiórka.

W dniach 8-9 grudnia 2023 r. na terenie Góry w sklepach sieci DINO, przeprowadzono zbiórkę żywności, w której uczestniczyli po raz kolejny uczniowie Zespołu Szkół w Górze. Zbierano przede wszystkim artykuły pożywcze do smarowania, artykuły na kanapki, nabiał, zupy instant, konserwy, budynie, gotowe dania, mąkę, cukier, olej, kawę, herbatę.

Wolontariusze zbierali od tych, dla których los innych nie jest obojętny.

Dziękujemy wolontariuszom i tym, którzy zapełnili kosze z żywnością.

A. W.